epilasyon.info
Lazer Epilasyon
epilasyon hakkında aklınıza takılan soruları uzman doktorlar ve estetisyenler cevaplıyor.
Ana Sayfa Tüylenme nedir? Kılın yapısı Epilasyon yöntemleri
Bölümler
-  Ana sayfa
-  Aşırı tüylenme
-  Kıl anatomisi
-  Tüylerden nasıl kurtulurum?
-  Dikkat edilmesi gerekenler
-  Sorularınıza cevaplar

Lazer Epilasyon
-  Lazer nasıl epilasyon yapar
-  Dermatolojide kullanımı
-  Lazer Tipleri
-  Başarıyı etkileyen faktörler
-  Benim için uygunmu?
-  Lazer uygulanan bölgeler
  -  Yüz bölgesi
  -  Koltuk altı
  -  Kollar
  -  Bacaklar
  -  Göğüs bölgesi
  -  Sırt bölgesi
  -  Genital bölge
  -  Bikini bölgesi
-  Seans süreleri
-  Olası yan etkiler


Ara Site sayfaları

Linkler
-  Faydalı linkler
-  Site Haritası

Yüz bölgesi
Yüz bölgesi epilasyon

Yüz bölgesinde epilasyon

Yüz bölgesi özellikle kadınlar tarafından çok tercih edilen bir bölgedir. Son teknoloji lazer cihazları uzun süreli yüz güldürürcü tedavi olanağı sağlamaktadır. Yüz bölgesi diğer bölgelere göre daha fazla seans sayısı gerektirir. Klasik yöntemlerle kıyaslanıldığında kılların çıkış süresinin uzaması bile uygulanan kişi için büyük kolaylık sağlar.
Yüzdeki tüylerden şikayetçi olan insanlar genellikle çekiciliğini yitirdiğini düşünürler ve bu tüylerden rahatsız olurlar. Erkekler rahatlıkla jilet kullanarak bu problemle başa çıksalar da kadınlar jilet kullanmak istemezler. Tüylerde, traş yönteminin artışa sebep olduğuna inanırlar. Daha çok geçici yöntemler cımbız, ağda tercih edilmektedir. ığneli epilasyon tercih edilen başka bir yöntemdir. Fakat küçük alanlara uygulanabilir ve oldukça ağrılıdır.
Yüz kişisel özellikleri yansıtması açısından kişi için önemlidir. Erkekler genellikle geçici yöntemlerle idare etmektedirler.Son yıllarda sakal üstü bölgeye lazer uygulaması yaptıran erkek sayısı oldukça artmıştır.
Son yıllarda lazer epilasyonun gelişimi ve yaygınlaşması ile birlikte, erkeklerde boyun, ense ve sakal üstü bölgelerindeki tüylerden kurtulmak istemektedirler.
Kadınlar yüz bölgesinde tam bir kılsızlık durumunu arzu eder ve kalıcı bir çözüm ararlar.
Yüz bölgesi lazer uygulamaları hızlı, etkin ve uzun süreli düşünüldüğünde ucuz bir yöntemdir. Yüzdeki kıl yoğunluğundaki azalma bile kabul edilebilir. Cilt tipine göre en uygun lazer seçilerek uygulama yapılmalıdır. Lazer tedavileri uzun zaman bile sürse yüz hastaları genellikle tüm riskleri kabul etmektedirler.

Lazer Epilasyon Yüz
 Yazdırılabilir Versiyon