Ağda Yöntemi ile Depilasyon

AĞDA

Kıl almanın diğer geleneksel yöntemi ağdadır. Ağda oldukça uzun bir süredir profesyoneller ve salonlar tarafından geçici kıl temizleme yöntemi olarak hala çoğunlukla kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde sıcak ağda cilde uygulanır ve bir parça kumaş ağdaya bastırılır. Bu kumaş sonra çabucak çekilir ve istenmeyen kılları da beraberinde çeker.

Ağda Yöntemi
Ağda Yöntemi

Bu yöntem evde de yapılabilir ve bacaklar, yüz, bikini bölgesi ve kollar için hızlı ve ucuz bir yöntemdir. Bazı kıllar kırıldığından vücutta ve cildin yüzeyinde kalabilir. Bazen pürüzsüz ve kılsız bir cilt için tıraş bıçağı kullanmak gerekebilir. Bu yöntem oldukça zorlayıcı olabilir. Ağda yapmadan önce birçok pratik yapmak gerekir. Ayrıca cilt enfeksiyonuna neden olabilir ve bazı insanlar için oldukça ağrılıdır.
Kıl almanın diğer geleneksel yöntemi ağdadır. Ağda oldukça uzun bir süredir profesyoneller ve salonlar tarafından geçici kıl temizleme yöntemi olarak hala çoğunlukla kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntemde sıcak ağda cilde uygulanır ve bir parça kumaş ağdaya bastırılır. Bu kumaş sonra çabucak çekilir ve istenmeyen kılları da beraberinde çeker.

Bu yöntem evde de yapılabilir ve bacaklar, yüz, bikini bölgesi ve kollar için hızlı ve ucuz bir yöntemdir. Bazı kıllar kırıldığından vücutta ve cildin yüzeyinde kalabilir. Bazen pürüzsüz ve kılsız bir cilt için tıraş bıçağı kullanmak gerekebilir. Bu yöntem oldukça zorlayıcı olabilir. Ağdayı yapmadan önce birçok pratik yapmak gerekir. Ayrıca cilt enfeksiyonuna neden olabilir ve bazı insanlar için oldukça ağrılıdır.

Şekerli Ağda için Kısa Bilgiler

Şekerli ağda ağdaya benzeyen bir uygulamadır ancak içindeki karışımlar farklıdır. Şekerli ağda ismi ağdanın yerine şeker ve baldan oluşan bir karışımdan gelmektedir. Bu kıla yapışır ama cilde yapışmaz. Sonunda, şekerli ağdada kıl kökten çekilir ve acı seviyesi ağda ile aynıdır.

Çoğu insan şekerli ağdanın en iyi dudağın üstünde ve bikini bölgesinde ki kıllarda etkili olduğunu düşünür. Nispeten etrafı kirleten bir uygulamadır bundan dolayı banyoda veya temizliğin problem olmayacağı yerlerde yapılmalıdır. Hangi bölgeye yapılırsa yapılsın sonucu iki ile altı hafta arasında sürer. Aslında ince kıllar alındıktan sonra iki hafta civarında gözükmeye başlar. Daha kalın ve koyu kıllar uygulamadan dört hafta yada daha sonra çıkmaya başlar.

Evde yapılan şekerli ağda da oldukça iyi bir yöntemdir. Kolaylıkla şekerli bu yöntemi evde yapabilirsiniz. Bir bardak toz şeker, yarım limon suyu, çeyrek bardak dolusu bala ihtiyacınız var. Şeker, limon suyu ve balı mikrodalga fırına dayanıklı bir kasede karıştırın. 2-3 dakika karışım kaynayana ve pürüzsüz hale gelene kadar mikrodalga fırında kalsın. Fırını kapatın ve karışımın güvenli bir şekilde tutulabilecek sıcaklığa gelene kadar soğumaya bırakın. Bu 5 dakika veya daha fazla sürecektir. Asıl şekerli ağda formülünün yanında, birkaç tahta dil çubuk karışımı cilde uygulamak için, cildi hazırlamak için biraz mısır nişastası ve birkaç parça beyaz pamuklu bez. Eski bir fanila iyi olur.

Uygulama yapılacak bölgenin kuru ve temiz olduğuna emin olun. Sabun ve vücut losyonundan uygulanacak bölgede kalmamalıdır. Mısır nişastası tozunu uygulama yapılacak bölgeye uygulayın. Bu derideki fazla yağı alacaktır. Ahşap dil çubuğu yada kullanışlı başka bir uygulayıcı ile karışımı ince bir katman şeklinde kıl alınacak bölgeye yay. Şimdi pamuklu kumaş ile kapla ve kumaşı elin ile kılın uzadığı yönün tersine doğru birkaç kez ovala. Ilımlı bir baskı uygula. Kumaş parçasının uç kısmını tut ve kılın uzadığı yönün tersine doğru kumaşı çek. Uygulama yapılan bölgeyi yapışkan kalıntıları temizlemek için sıcak su ile yıka ve istersen kokusuz cilt kremi veya losyon sür.

Şekerli ağdanın hepsi bu kadar!

Lazer Epilasyon

Bir cevap yazın