Bacak Epilasyonu

Bacak Epilasyonu

Bacak Epilasyonu; Bacak bölgesi lazer epilasyonda oldukça yüksek oranda başarı elde edilen bir bölgedir. Bacak bölgesinde aşırı tüylenme genelde genetik nedenlerle oluşur. Alt bacakta tüylenme daha fazla gözlenir. Alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi yanıt alınan bölgelerden biridir.

bacak epilasyonu
bacak epilasyonu

Değişen moda ve giyim tarzı kadınlarda bacak bölgesini öne çıkarmıştır. Bu bölgenin pürüzsüz ve kıldan arınmış olması seksüel çekicilik açısından da kadın için önemlidir.

Yüzücüler, atletler ve sporcularda kadın ve erkek ayrımı olmaksızın bacak tüylerinden arınmak istemektedir. Bu nedenlerle bacak epilasyonu aslında bir anlamda kişiye özgürlük sağlamaktadır.
Ağda gibi yöntemler uzun zaman alması ve kısa etki süresi nedeniyle tercih sıralamasında geri plana geçmektedir.

Depilatörlerde aynı mantıkla düşünülebilir ve bacak arkasına uygulama zorluğu da diğer bir dezavantajıdır.

Günümüzde mutlak kılsızlık bacaklarda da çok istenmektedir. Yüz kadar önemli bir bölge haline gelmiştir.

Lazer epilasyon bu bölgeye kalıcı çözüm getirmesi, hızla uygulanabilmesi açısından günümüzdeki en popüler yöntemdir.
Lazer epilasyon uygulama öncesinde bacak bölgesindeki kılları ağda, depilatör gibi kökten yolan yöntemlerle almamalısınız. İşlemden üç gün önce jiletle kısaltabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesi bronz olunmamalıdır. Bu nedenle güneşten korunmanız gereklidir.

Bacak lazer epilasyonunda diode lazerler veya alexandrite lazerler duruma göre kullanılabilir. Kıllar koyu ve sert, koyu siyah ise alexandrite daha ön planda tercih edilir. Fakat cilt esmer ve kıl rengi istenilen koyulukta değilse alexandrite lazer yerine diode lazer kullanılmalıdır. Böylece hem daha iyi sonuç alınır hem de yakma riski azaltılmış olur. Burdan şu sonuç çıkarılabilir. Her tür cilt ve renk tipinde doğrudan diode lazerler tercih edilip başlanabilir. Bu yaklaşım doğrudur. Birçok merkez her türlü epilasyon için diode lazeri ön planda uygular. Burada ilginç olan bir konuda alt bacak bölgesinin epilasyona en iyi yanıt veren bacak bölgesi olmasıdır. Üst bacağın en üst bölgesinde tüyler biraz ince ve daha az renklidir. Yani açık renkli ve ince kıl yapısı vardır. Bu bölgede diode lazerler uygulanabilir. Yani alexandrite yapılsa bile diode lazer bu bölgeye özellikle seçilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir