Bacak Epilasyonu

bacak epilasyonu

Bacak Epilasyonu

Bacak Epilasyonu; Bacak bölgesi lazer epilasyonda oldukça yüksek oranda başarı elde edilen bir bölgedir. Bacak bölgesinde aşırı tüylenme genelde genetik nedenlerle oluşur. Alt bacakta tüylenme daha fazla gözlenir. Alt bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi yanıt alınan bölgelerden biridir.

bacak epilasyonu
bacak epilasyonu

Değişen moda ve giyim tarzı kadınlarda bacak bölgesini öne çıkarmıştır. Bu bölgenin pürüzsüz ve kıldan arınmış olması seksüel çekicilik açısından da kadın için önemlidir.

En Çok Kimler Yaptırıyor

Öncelikle neredeyse tüm kadınlar bacal lazer epilasyonunu tercih ediyor. Yüzücüler, atletler ve sporcularda kadın ve erkek ayrımı olmaksızın bacak tüylerinden arınmak istemektedir. Bu nedenlerle bacak epilasyonu aslında bir anlamda kişiye özgürlük sağlamaktadır.
Ağda gibi yöntemler uzun zaman alması ve kısa etki süresi nedeniyle tercih sıralamasında geri plana geçmektedir.

Depilatörlerde aynı mantıkla düşünülebilir ve bacak arkasına uygulama zorluğu da diğer bir dezavantajıdır.

Günümüzde mutlak kılsızlık bacaklarda da çok istenmektedir. Yüz kadar önemli bir bölge haline gelmiştir.

Bacak Epilasyonu İçin Lazerler

Lazer epilasyon bu bölgeye kalıcı çözüm getirmesi, hızla uygulanabilmesi açısından günümüzdeki en popüler yöntemdir.

Lazer epilasyon uygulama öncesinde bacak bölgesindeki kılları ağda, depilatör gibi kökten yolan yöntemlerle almamalısınız. İşlemden üç gün önce jiletle kısaltabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesi bronz olunmamalıdır. Bu nedenle güneşten korunmanız gereklidir.

Bacak Epilasyonu için en etkili lazerler

Bacak lazer epilasyonunda diode lazerler veya alexandrite lazerler duruma göre kullanılabilir. Kıllar koyu ve sert, koyu siyah ise alexandrite daha ön planda tercih edilir. Fakat cilt esmer ve kıl rengi istenilen koyulukta değilse alexandrite lazer yerine diode lazer kullanılmalıdır.

Böylece hem daha iyi sonuç alınır hem de yakma riski azaltılmış olur. Buradan şu sonuç çıkarılabilir. Her tür cilt ve renk tipinde doğrudan diode lazerler tercih edilip başlanabilir. Bu yaklaşım doğrudur.

Hangi merkeze Gitmeli

Önerimiz Daphne lazer merkezleridir.

Birçok merkez her türlü epilasyon için diode lazeri ön planda uygular. Burada ilginç olan bir konuda alt bacak bölgesinin epilasyona en iyi yanıt veren bacak bölgesi olmasıdır. Üst bacağın en üst bölgesinde tüyler biraz ince ve daha az renklidir. Yani açık renkli ve ince kıl yapısı vardır. Bu bölgede diode lazerler uygulanabilir. Yani alexandrite yapılsa bile diode lazer bu bölgeye özellikle seçilebilir.

Bacak Epilasyonu İçin Alexandrite Lazer

bacak epilasyonu
bacak epilasyonu

Kozmetik lazer epilasyon olarak bilinen koltukaltı, genital, bacak bölgelerinde etkili ve kalıcı epilasyon sağlayan lazerlerdir. Açık cilt tipine ve koyu kıl rengine sahip kişilerde tercih edilir.

Yüz ve boyun uygulamalarında kullanımı sorunlara yol açabilir. özellikle koyu tenlilerde kıl azalması yerine ince tüylerde etiklenme ve kıl artışına sebep olabilir. Sırt ve kollar da bu lazerin etkinliğinin düşük olduğu bölgelerdir.

Biz bu lazeri uzun zaman kullandık. Koltuk altı, genital, bacak bölgesinde lazer uygulaması kişi açık cilt rengine sahip ise alexandrite lazer uygulamasını öneriyoruz. Daphne lazer merkezlerinde bu lazer tipi bulunmaktadır.

Bacak Epilasyonu İçin Diode Lazerler

810 nanometre dalga boyu ile alexandrite lazerden daha uzun dalga boyuna sahip lazerlerdir. Uzun dalga boyu avantaj ve dezavantajlara neden olur. Uzun dalga boyu nedeni ile ince tüylerde etkisizdir. Diode lazerler kalın kıllarda etkilidir. Diode lazerler alexandrite lazerlerden daha az melanine tutunurken deri içinde alexandrite lazerden biraz daha fazla derine inerler.

Alexandrite lazerler kadar etkili lazerlerdir. Fakat daha derine indiklerinden alexandrite lazerden biraz daha ağrılıdır. Bu nedenle biz koltukaltı, genital ve bacak bölgesinde cilt rengi açık ise alexandrite lazer ile uygulama yapmayı öneriyoruz.

Diode Lazerin Özellikleri

Fakat gerekli durumlarda diode lazerin bu bölgelerde de etkili bir lazer sistemi olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Diode lazerler dalga boyunun uzunluğu nedeni ile koyu cilt rengine sahip kişilerde uygulanabilir. Bu bronz tenlerde uygulanabilir anlamına gelmez. Deri rengi genetik olarak koyu olanlar kastedilmektedir. Bronz tende hiçbir lazer uygulamasını önermemekteyiz.

Bu lazerin en önemli avantajları derine yerleşimli ve alexandrite lazerin yetersiz kalabildiği sırt, omuz, kol ve yüz kıllarında daha başarılı olmasıdır. Koyu cilt tiplerinde de alexandrite lazer uygulanamaz iken bu lazer uygulanabilir. Biz bu lazerin yüz, sırt, kol bölgesinde sonuçlarından memnun kaldığımız için önermekteyiz.

Lazer Epilasyon Videosu

Bir cevap yazın