Cımbız Yöntemi

Cımbız

Çoğu kadın için, cımbız ile alma en ucuz ve hemen etkisi görülebilen bir yöntemdir. Cımbızla almada, küçük metal pense benzeyen ve her kılı kökünden çeken cımbız kullanılır. Bu yöntem kaş çevresini temizlemede ve yüzün herhangi bir bölgesinde dağınık haldeki kılları almada kullanışlıdır. Ancak bu tehlikeli bir enfeksiyona neden olmamak için burundaki kılları çekmede kullanılmamalıdır.

Cımbız Yöntemi
Cımbız Yöntemi

Bu yöntem çabuk ve kolay olmasına rağmen acı verir. Ayrıca geniş bölgelerdeki, bacak gibi, kılı almak zordur. Çekme hareketi, kıl batmasına, ciltte çukurlaşmaya ve yara oluşmasına neden olabilir. Bazı bölgeleri göremeyeceğinizden ayna kullanmanız gerekebilir. Kaşa şekil verirken, bir tane kılı çekerken emin olmak gerekir çünkü bir veya iki kıl kaşın şeklini ciddi şekilde etkileyebilir.

Cımbızı her kullanmadan sonra ,aletin uçlarını alkol ile dezenfekte etmek önemlidir. Cımbızı herhangi bir yerde bırakmak doğru olmaz. Cımbızınız bir kutu veya tüpte saklayarak onun keskinliğini koruyabilirsiniz. Cımbızınız düşürmemeye dikkat edilmelidir bu onun uçlarına zarar verebilir ve şeklini bozabilir.

Uygun cımbız ile almanın birkaç temel adımı vardır. Bunlar; kılların uzama yönüne doğru kaşı taramaya çalışın. Krem veya nemlendirici uygulamayın, bu aletin kayıp kaş çizgisini bozmasına neden olabilir. Sonra, alacağınız kenarı izole etmeye çalışın.

Bu alet ile almayı kolaylaştırmak için sıcak bir bez kullanarak gözenekler açılabilir. Kılı, kılın çıktığı yöne doğru çektiğinizden emin olun. Zıt yönde çekmek ağrılı olabilir ve her kılı bir kerede yavaşça ve yumuşak bir hareketle çekmeyi deneyin. Kılı birden çekmeyin.

Lazer Epilasyon

Bir cevap yazın