En İyi Lazer Epilasyon Sonuçları

en iyi lazer epilasyon yöntemi

En İyi Lazer Epilasyon Sonuçları İçin

Aşağıda yer alan tüm faktörler En İyi Lazer Epilasyon Sonuçları İçin gereklidir. Uzman doktorlara danışılarak yapılan lazer epilasyon en başarılı uygulamalardan biridir.

Başarıyı etkileyen faktörler.

Lazer epilasyon son değişen yönetmeliklerle birlikte hastane veya tıp merkezlerinde yapılabilecektir. Güzellik merkezleri kaldırılmaktadır. Bu nedenle merkez seçerken bunlara dikkat ediniz. Bir lazer epilasyon kliniğinin mutlaka doktor denetiminde olması gereklidir. Bunu akıldan çıkarmayınız.

En İyi Lazer Epilasyon
En İyi Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon kliniğinin kendisi başarıda en önemli faktördür. Profesyonel ve deneyimli elemanların çalıştığı merkezlerde işlemlerinizi yaptırınız.
Lazer kliniğinin cihaz çeşitliliği de önemlidir. Bir merkezde en az diode ve alexandrite lazerler bulunmalıdır. Her bölgeye sadece alexandrite lazer uygulanır gibi bir slogan bilimsel verilerle çelişir. Aynı internet sitelerinde alexandrite lazerin sadece açık cilt tiplerinde uygulanabildiği de yazılmaktadır.
Özetle lazer epilasyon fiyatlarından daha önemlisi güvenilir ve farklı lazer sistemlerini kullanabilen bir kliniğe başvurmanızdır.

Lazer epilasyonun başarısını etkileyen genel kurallar ise şöyledir:

Kıl koyu ve kalınsa sonuç daha iyidir. Çünkü kalın kıl yeterli enerjiyi tutabilir. Bu sayede kıl köküne iletilen yüksek ısı kökü daha kuvvetli tahrip eder.
Yeterli derecede enerji kullanılmalıdır. Enerji cildi yakmayacak ama kıl kökünü de tahrip edecek düzeyde olmalıdır.
Pulse süresi cilde ve kıla göre ayarlanmalıdır. Long pulsed lazerler bu nedenle avanjlıdır.
Kıl rengi siyah ise sonuç en iyidir. Beyaz tüylere lazer etkisizdir.
iyi ve etkin bir soğutma sistemi etkin dozları kullanmaya imkan verir ve başarıyı arttırır. Komplikasyon oranını düşürür.
Uygulanan vücut bölgesi başarıyı etkiler. Yüz bölgesi ve kollar problemli bölgelerdir. Koltuk-altı genital, bacak bölgesi en iyi cevap alınan bölgelerdir.
Derin yerleşimli sırt ve göğüs bölgelerinde de bazen problem yaşanabilir.
Yine de tüm bu parametreler kişisel farklılık gösterebilir. Kişinin genetik yapısı ve kıl yapısı bu parametreleri etkileyebilir.

Lazer epilasyon sizin için uygun mu?

Bu tablo tüm lazer sistemleri için ortalama sonuçları bildirmek ve okuyucunun kafasında ortalama fikir oluşturmak için hazırlanmıştır. Mutlak sonuçlar değildir!

en iyi lazer epilasyon
en iyi lazer epilasyon


Kişisel farklılıklar tüm tıbbi uygulamalarda gözlenebilir.
Lazer epilasyonda olası sonuçlar aşağıdadır. Bu sonuçlarda başarıyı etkileyen önemli unsurlardan bir taneside uygun lazer tipinin seçilerek lazer işlemine başlanmasıdır. Uygun lazer tipini cilt ve kıl yapınızı değerlendirerek doktorlar seçmektedir.

En iyi Lazer Epilasyon Merkezi

Doktorlar aynı zamanda uygun lazer dozlarınıda bilirler. Lazer dozu joule cinsinden ayarlanır. Aynı zamanda enerjiyi uygun dozda verme süreside ayarlanır. Bu süreye lazer atışı pulse süresi denmektedir. Tüm bu kriterler lazer epilasyonun başarısını belirler. Bu nedenle gideceğiniz merkezi seçerken en azından diode ve alexandrite lazerlere sahip olmasına dikkat ediniz. Uzman doktorların çalıştığı merkezleri tercih etmenizi öneririz. Lazer epilasyon kliniğinin bu uygulamalardaki tecrübesi şüphesizki önemli bir kriterdir.

Neden birden fazla seansa gerek var?

Kılların yeterince etkilenebilmesi için kıl köklerinin üretim yani büyüme fazında olması gerekir. Diğer kökler gelişme aşamasındaki köklere göre daha az etkilenir. Bunun iki nedeni vardır birincisi büyüme fazındaki kıl kökü daha fazla melanin içerir. İkincisi ise bu safhadaki kıl, kıl köküne daha yakın hatta yapışıktır. Böylece lazer enerjisi doğrudan köke ulaşır ve daha kuvvetli şekilde etkiler. Vücuttaki kılların sadece %20 kadarı büyüme aşamasındadır. Bu nedenle ancak bu kadar yüzdede kıl bir seansta etkilenir. Diğer kıllar dinlenme ve dökülme aşamasındadır. Dinlenme aşamasında çok az etkilidir. Dökülme aşamasında etki yoktur. Bu nedenlerle tekrarlayan seanslarla bölgedeki tüm kılların etkilenmesi sağlanır. Her seansta büyüme aşamasındaki yeni kıllar etkilenecektir.

CıLT TıPı CıLT ÖZELLıKLERı KIL RENGı OLASI SONUÇ
I Tam anlamıyla beyaz cilt.
Güneşte bronzlaşmaz kolayca kızarır.
siyah
kahverengi
kızıl
sarı
gri
mükemmel
mükemmel
orta
orta
zayıf
II Beyaz cilt.
Güneşte zor bronzlaşır genellikle kızarır.
siyah
kahverengi
kızıl
sarı
gri
mükemmel
mükemmel
orta
orta
zayıf
III Beyaz cilt.
Güneşte genellille bronzlaşır nadiren kızarır.
siyah
kahverengi
kızıl
sarı
gri
mükemmel
mükemmel
orta
orta
zayıf
IV Beyaz cilt.
Güneşte kolay bronzlaşır pek kızarmaz.
siyah
kahverengi
kızıl
sarı
gri
mükemmel
mükemmel
orta
orta
zayıf
V Esmer cilt, kahverengi.
Orta derece koyuluktadır.
siyah
kahverengi
kızıl
sarı
gri
orta
orta
orta
orta
orta
VI Siyah deri, zenci siyah
kahverengi
kızıl
sarı
gri
zayıf
zayıf
zayıf
zayıf
zayıf

Bir cevap yazın