Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

kalıcı lazer epilasyon

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri olarak bilinen iki yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi lazer epilasyondur. Çok sayıda merkezde uygulanan ve dğünyaca kabul edilmiş bir yöntemdir. Birçok avantajı vardır. Diğer yöntem ise iğneli epilasyondur. İğneli epilasyon çok az durumun tedavisinde kullanılmaktadır.

Kalıcı Epilasyon Videosu

Lazer epilasyon hızlı geniş alanlara uygulanabilen ve FDA tarafından kalıcı epilasyon metodu olarak tanımlanan bir yöntemdir. Diğer tüm yöntemlerin önüne geçerek birçok insanın umudu haline gelmiştir.

Kalıcı Epilasyon Nasıl Sağlanır?

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Birçok vücut bölgesinde güvenle kullanılmaktadır. Hızlı olması ciddi anlamda vakit kaybını önlemektedir.

Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen ışın demeti sayesinde kılın kökü kıl üretme fonksiyonunu kaybetmektedir.

İğneli Epilasyon Kalıcı Mı?

İğneli epilasyonda kalıcıdır ama artık nerdeyse kullanılmıyor. İğneli epilasyona göre ağrısız denilebilir. Böcek sokması batma çamaşır lastiği çarpması gibi bir his en çok tarif edilendir.

Lazer atışlar şeklinde deri yüzeyine yoğunlaştırılmış ışık uygulanarak kıl köklerini tahrip etme işlemidir. Bu sırada etraf doku korunmalıdır. Epilasyon yapıldığında ışığın melanin tarafından tutulması amaçlanır. Bu nedenlerle açık cilt rengi koyu kıl rengi en ideal kombinasyondur. Beyaz kıl renginde lazer etkisizdir.

En İyi Kalıcı Epilasyon

Açık renk cilt rengi koyu siyah kıl rengi lazer için en iyi kombinasyondur. Açık cilt renginde ciltte problem olma ihtimali en azdır. Koyu cilt renklerinde ise sonuçlar hem zor alınır hem de problemlere daha sık rastlanır.

kalıcı epilasyon yöntemleri
kalıcı epilasyon yöntemleri

Epilasyon İçin En İyi Bölgeler

En iyi cevap genital koltuk altı ve bacakta alınırken en zor cevap alınan Ya da tedavi edilen bölge yüzdür.
Seans sayısı kişiye ve yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterir.
Tek seansta tüm vücuda bile uygulanabilir.
Göz bölgesine uygulama yapılmaz. Kullanıcı ve uygulanan kişi mutlaka gözlerine koruyucu gözlük takmalıdır.

Lazer ışınları cilt yüzeyine uygulandığında kılın yapısında bulunan siyah melanin pigmenti tarafında emilerek ısı enerjisine dönüşür. Isı enerjisine dönüşür. Ani oluşan yüksek ısı kıl kökünü tahrip eder. Kıl kökü kılı üretemez hale gelir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer klinikleri sizin cilt ve kıl yapınıza göre uygun doz tespiti yaparak uygulamayı planlar. Test seansının uygulamadan önce yapılarak cilt reaksiyonlarının değerlendirilmesi en güvenli yoldur.
Pulse süresini uzatılarak enerjiyi yayılarak uygulanabilen cihazlar tercih edilmektedir. İşlem sırasında cildin aktif olarak soğutulması yan etkileri önleyerek etkin tedavi imkânı sağlar. Kontak soğutma, jel hava soğutma, kriyojen sprey en sık kullanılan yöntemlerdir.

Bronz tene lazer uygulaması yanlış bir uygulamadır. Ciltte reaksiyon leke, yanık ihtimali artar.
Amaç cilde hasar vermeden kıl folikülünü yok etmektir bu sebeple uygun değer koşullar sağlanmalıdır.

Uygulamadan sonraki ciltte kızarıklık oluşması normal bir bulgudur. Genellikle saatler içinde ya da birkaç günde kaybolur.
Her seanstan sonra 15- 20 gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür.

Bir iki ay içinde seyrelerek tüyler tekrar çıkar.

Lazer büyüme fazındaki tüylere en çok etki eder.

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

Epilasyon yöntemleri içinde en güncel ve popüler olanı lazer epilasyondur. Lazer epilasyon uygulamaları kalıcı ve hızlı sonuçları nedeniyle birçok kişi tarafından benimsenmiştir. Lazer epilasyon uygulamalarında doğru lazer çeşidi kullanılması önemlidir. Doğru lazer kullanımı başarıyı artırmaktadır. Ayrıca profesyonel dermatoloji klinikleri bu işlemleri uygulama için önerdiğimiz merkezlerdir. Epilasyon işleminde kalıcı sonuçları olan başka bir yöntem ise iğneli epilasyondur. Bu yöntem çok ağrılıdır. Aynı zamanda risklerinde yüksek olması nedeniyle fazlaca tercih edilmez. Özellikle profesyonel olmayan kimselerce uygulandığında leke kalma ihtimali vardır.

Kadınlar İçin Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

Kadınlarda lazer epilasyon çok başarılı bir uygulamadır. Klasik epilasyon yöntemlerinin yerini alacak kadar popüler olmuştur. Alexandrite ve diode lazerler ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Erkekler İçin Kalıcı Epilasyon Yöntemleri

Erkekler aşırı tüylenme olan sırt, göğüs, omuz, sakal üstü, boyun bölgelerinde lazer epilasyonu tercih ediyor. Erkeklerde epilasyon seans sayısı kadınlardan biraz daha fazladır.

Sitemiz lazer epilasyon konusunda detaylı bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar, birbirine göre avantaj ve dezavantajları anlatılmaktadır.

Lazer epilasyon için önerdiğimiz merkezler profesyonel merkezler olup iletişim bölümünden kolayca bu merkezlere ulaşabilirsiniz. Bu merkezlerdeki uzman ve hekimlerle görüşerek size özel en sağlıklı değerlendirmelere ulaşabileceksiniz.

Lazer epilasyon fiyatları hakkında verdiğimiz bilgiler ortalama fiyatlar olup azda olsa merkezlere göre değişim gösterebilir. Önerdiğimiz merkezlerde indirimli 6 seans paket fiyatları mevcut olup bu paketlerden de satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın