Koltuk Altı ve Kol Epilasyonu

koltukaltı lazer epilasyonu

Koltuk Altı epilasyonu

Koltuk Altı epilasyonu; Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerdendir. Bu bölgedeki kıllar kalın ve serttir. Genellikle hızlı sonuç alınabilir Çoğunlukla kadınlar ve erkekler bu bölgedeki kılların uzun olmasını pek istemezler. Çoğu kadın bu bölgedeki kılları hijyenik ve kadınsı bulmaz. Genellikle ağda tercih edilir ama kalıcı değildir ve oldukça ağrılıdır.

Koltuk Altı epilasyonu
Koltuk Altı epilasyonu

Bu bölgedeki kıllar hijyen iyi sağlanmazsa mantar, bakteri gibi enfeksiyonlara açıktır. Kıl kökü iltihabı folikülit, karbonkül oluşabilir. Özellikle bu tür durumlarda kalıcı bir çözüm oluşturması dolayısıyla istenmeyen koltuk altı kılları için lazer epilasyon birinci seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

koltukaltı epilasyonu
koltukaltı epilasyonu
 • Kıl ve cilt yapısına göre alexandrite veya diode lazer kullanılmalıdır
 • Ortalama 6 seansta en iyi sonuçların alınması beklenir
 • Koyu tenlilerde mutlaka diode lazer önerilir
 • İlk seanslarda uygun doz kullanılırsa başarı artar
 • İlk seanslarda uygulanan düşük dozlar kılları inceltir ve başarıyı azaltır
 • Profesyonel merkezleri tercih etmenizi öneririz
 • yaklaşık 2 ayda bir uygulanır
 • seans aralarında ağda yaplmaz
 • lazer epilasyonun en sık uygulandığı bölge koltuk altı bölgesidir
 • lazer epilasyon sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır
 • Epilasyon sonrası kıllar kendiliğinden dökülür müdahale edilmez
 • koltuk altı kıl batıklarında lazer epilasyon etkilidir, bu durumlarda tedavi amaçlı uygulanır
 • Koltuk altı fiyatı sağ ve sol iki tarafı da kapsar

Koltukaltı lazer epilasyon en sık lazer epilasyon yapılan bölgedir. Koltuk altı epilasyonunun alttaki damar, lenf ve sinir sistemine yan etkisi yoktur. Lazer epilasyon için kullanılan ışınlar cilt altına bile ulaşamazlar. Bu nedenle koltuk altı lazer epilasyonun zararı yoktur.

Koltuk Alti İçin Neden Lazer?

koltukaltı lazer epilasyonu
koltukaltı lazer epilasyonu

Koltuk altları lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerdendir. Bu bölgede kıllar diğer vücut bölümlerinden daha kalındır. Çoğu zaman melanin miktarı da fazladır. Bu nedenle lazer epilasyon daha güçlü etki oluşturur. Lazer epilasyon sonrası bu bölgede kılların büyük oranda hatta tama yakın yok olduğu gözlenir. Bu etkinin görülmesi 6 seans kadar epilasyon yapılması yeterlidir.
Lazer epilasyondan sonra tüylerin tekrar çıkması 2 ayı bulur. Seanslar 2 ay aralıklarla yapılır. Seans aralarında kıllar ağada ya da başka bir yöntemle yolunmamalıdır. Sadece jilet kullanmak yeterli olacaktır. Koltuk altı lazer epilasyondan sonra bölgeye birkaç gün nemlendirici krem kullanılması yeterlidir.

Koltukaltı Lazer Epilasyonda Ağrı Olur mu?

Tüyler laser enejisini emerken, ısının bir kısmı kıl kökünden dokuya geçecektir. Bu birkaç salise sürer ama bu kaçınılmaz olarak hissedeceğiniz bir şeydir.

Bunu gidermek için laserin başlığına takılan soğutma araçları geliştirilmiştir. Bunlar tüy çevresindeki dokuyu kıl kökünden geçen ısıya karşı soğuturlar. Bu laserlerden rahatsız edici bir ısı oluşmaz.

Lazer Epilasyon için anastezik gerekmez fakat eğer kafanızda rahatsızlık duyacağınız fikri varsa, bunun için reçeteli anestezik kremler birçok klinikte bulunmakta. Birçok profesyönele göre anestezi yapmadan bu yeni hisse nasıl katlandığını görmek için en az bir seans denemelisiniz. Bu üst dudak, bikini bölgesi, koltukaltı gibi küçük bölgeler için ayrılabilir. Eğer anestezik kreme ihticayınız olursa bunu tedaviden en az bir saat önce tatbik edin ve uygulama talimatlarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

Koltukaltı Lazer Epilasyon sonrası

Lazer Epilasyon tedavisini bitirdiniz tebrik ederiz. Doğru yoldasınız. Lazer Epilasyon sürecinden sonra, tedavi bölgesinde ilk birkaç dakikada 3 güne kadar sürebilecek tüy folüküllerinin şişmesinden kaynaklanan kızarıklıklar ile küçük şişlikler görmeyi bekleyebilirsiniz.

Kollar İçin Epilasyon

Özellikle kadınlar kollarındaki belirgin tüylerden rahatsız olurlar. Kısa kollu elbiselerini kollarındaki kıldan rahatsız olmadan giymek isterler. Bu amaçla genellikle ağda, traş, depilatörler, kullanılır. Fakat bu yöntemler kollarda çirkin bir görüntü oluşturabilir. Kıl batmalarına sebep olabilir.

Lazer bu kadar geniş bir alana rahatlıkla uygulanabilmesi ve kalıcı bir çözüm getirmesi sebebiyle oldukça etkin bir yöntemdir. iğneli epilasyon da tercih edilebilen diğer yöntemdir fakat bu geniş alandaki çok uzun zaman alan ve ağrılı bir yöntemdir.

Lazer öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kolların bronzlaşmamış olmasıdır. Çünkü bu bölge genelde güneşten korunamaz. Yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılmalı ve bronzlaşma engellenmelidir. Bronz kollara lazer uygulamak riskli olacaktır. Bu konuya dikkat edilmelidir.

Lazer Epilasyon Videosu

Bir cevap yazın