Koltuk Altı ve Kol Epilasyonu

Koltuk Altı epilasyonu

Koltuk Altı epilasyonu; Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerdendir. Bu bölgedeki kıllar kalın ve serttir. Genellikle hızlı sonuç alınabilir Çoğunlukla kadınlar ve erkekler bu bölgedeki kılların uzun olmasını pek istemezler. Çoğu kadın bu bölgedeki kılları hijyenik ve kadınsı bulmaz. Genellikle ağda tercih edilir ama kalıcı değildir ve oldukça ağrılıdır.

Koltuk Altı epilasyonu
Koltuk Altı epilasyonu

Bu bölgedeki kıllar hijyen iyi sağlanmazsa mantar, bakteri gibi enfeksiyonlara açıktır. Kıl kökü iltihabı folikülit, karbonkül oluşabilir. Özellikle bu tür durumlarda kalıcı bir çözüm oluşturması dolayısıyla istenmeyen koltuk altı kılları için lazer epilasyon birinci seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Kollar

Özellikle kadınlar kollarındaki belirgin tüylerden rahatsız olurlar. Kısa kollu elbiselerini kollarındaki kıldan rahatsız olmadan giymek isterler. Bu amaçla genellikle ağda, traş, depilatörler, kullanılır. Fakat bu yöntemler kollarda çirkin bir görüntü oluşturabilir. Kıl batmalarına sebep olabilir.

Lazer bu kadar geniş bir alana rahatlıkla uygulanabilmesi ve kalıcı bir çözüm getirmesi sebebiyle oldukça etkin bir yöntemdir. iğneli epilasyon da tercih edilebilen diğer yöntemdir fakat bu geniş alandaki çok uzun zaman alan ve ağrılı bir yöntemdir.

Lazer öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kolların bronzlaşmamış olmasıdır. Çünkü bu bölge genelde güneşten korunamaz. Yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılmalı ve bronzlaşma engellenmelidir. Bronz kollara lazer uygulamak riskli olacaktır. Bu konuya dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir