Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

lazer epilasyon uygulanan bölgeler

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler aşağıdaki gibidir. Lazer epilasyon göz bölgesi, burun içi ve kulak içine uygulanmaz.
Lütfen soldaki Lazer epilasyon menüsünden ya da aşağıdaki ilgilendiğiniz link’e tıklayın.

Lazer Epilasyon Videosu

lazer epilasyon uygulanan bölgeler
lazer epilasyon uygulanan bölgeler

Yüz bölgesi

Yüz bölgesi lzer epilasyonun daha uzun seans gerektiren bir bölgesidir. Yüz bölgesinde lazer epilasyon uygulamasında diode lazerleri önermekteyiz. Alexandrite lazerler bu bölgede durumu daha da kötüleştirebilirler .

Koltuk Altı

Koltuk altı bölgesi en çok lazer epilasyon yaptırılan bölgedir. Bu bölgenin özelliğnden dolayı kıl yapısı kalındır. Lazer epilasyon deri altına inmediğinden buradaki lenf bezlerine etkisi yoktur.

Kollar

Kollar lazer epilasyon uygulamasında zor bölgelerdendir. Alexandrite lazerler bu bölgede ters etki ile tüylerde artışa neden olur.

Bacaklar

Bacaklarda tüylenme genelde genetik nedenle oluşur. Tedavisinde lazer epilasyon oldukça iyi bir çözüm sunar. Lazer epilasyon alt bacakta çok başarılıdır.

Göğüs Bölgesi

Göğüs bölgesinde aşırı tüylenmeden rahtsız olan erkeklerin en çok başvurduğu yöntemlerdendir. Lazer epilasyon uygulamaları kadınlarda da meme ucu ve göğüs arasında başarılı epilasyon sağlar. Devamı için >>>>>> Göğüs Lazer Epilasyonu

Sırt bölgesi

Sırt bölgesi aşırı sırt tüylerinden, klasik yöntemlerden, tüy dökücü kremlerden sıkılmış birçok insan için önemli bir çözüm seçeneği lazer epilasyon olmuştur.

Genital bölge

Genital lazer epilasyon uygulamaları son yıllarda çok tercih ediliyor. En önemli nedeni toplumsal alışkanlıklar ve klasik yöntemlerin ağrılı olması ve geçici olması lazer epilasyon tercihinde etkili oluyor.

Bikini bölgesi

Bikini trendi ile birlikte lazer epilasyon uygulamaları da bu bölgede en çok tercih edilen yöntem haline gelmiştir. Bikini lzer epilasyonu hakkında daha detaylı bigi için

Lazer epilasyon bir seansta bu bölgelerin tamamına uygulanabilir. Hiç bir sorun yaratmaz. Biz buna tüm vücut lazer epilasyon uygulaması diyoruz. Şimdi ayrı ayrı bölgeleri gözden geçireceğiz.

Lazer epilasyonda bölgelere göre ortalama seans süreleri

Tüm yüz:10 dakika

Çene: 3 dakika

Bıyık : 3 dakika

Sakal üstü: 5 dakika

Boyun: 5 dakika

Omuz: 15 dakika

Sırt:30 dakika

Sırt + omuz: 45 dakika

Göğüs: 30 dakika

Bacaklar:45 dakika

Genital : 10 dakika

Tüm Vücut Lazer Epilasyonu

lazer epilasyon uygulanan bölgeler
lazer epilasyon uygulanan bölgeler

Tüm vücut lazer epilasyon uygulaması günümüzde gelişen yeni lazer teknolojisi sayesinde daha hızlı ve daha etkilidir. Yaklaşık 1-2 saat içinde tüm vücuda epilasyon yapılabilme kolaylığı sağlamıştır. Bizim merkezlerimizde alexandrite ve diode lazerler ile tüm vücut epilasyonu yapılmaktadır.

Bu iki lazerin hangisinden en iyi sonuç alınacaksa o lazerle işleme başlanmaktadır. Diode lazerler birçok kişi tarafından ütüleme epilasyon diye bilinen lazerlerdir. Ayrıca jel uygulandıktan sonra yapıldığından jelli epilasyon olarak söylenen epilasyon türü diode lazer epilasyondur.

Hangi Lazer Kullanılmalı?

Yüz bölgesinde özellikle diode lazerlerin kullanılmasının gerekliliğinin altını çizmek istiyoruz. Diode lazerler yüz bölgesinden başka koyu tenlilerde de epilasyon uygulaması sağlayan başarılı bir lazerdir. Tüm merkezlerimizde diode lazer ya da ütüleme epilasyon diye tarif edilen yöntem uygulanmaktadır.

Diode lazerin bir diğer avantajı da ince tüylerde etkili olmasıdır. İnce tüyler vücutta en çok yüz bölgesinde bulunur. Alexandrite lazer ters etki ile yüzdeki tüyleri arttırabilir. Bu nedenle yüzde alexandrite lazer kullanımını kesinlikle önermiyoruz. Kol bölgesi kılarlıda çoğu kadında incedir. Kol epilasyonu içinde diode lazer en iyi alternatiftir. Vücutta ince tüylerin bulunduğu başka bir alan ise üst bacaktır. Üst bacakta ve kalçadaki ince tüylere diode lazer etkilidir. Tüm merkezlerinde diode lazer bulunan aşağıdaki merkezi öneriyoruz. Buz lazer diye bilinen lazerlerde diode lazerlerdir.

En İyi Merkez Hangisi?

Biz Daphne lazer epilasyon merkezlerini öneriyoruz. Daphne lazer epilasyon merkezlerine ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız

Daphne Lazer iletişim

Kliniğin deneyimi lazer epilasyonun başarısında anahtar rol oynamaktadır. Fakat daha da önemlisi işlemden önce bir dermatoloji uzmanı tarafından değerlendirilmenizdir.

Bu değerlendirme ile dermatoloji uzmanı sizin lazer epilasyon için uygun bir aday olup olmadığınıza karar verecektir. Sonrasında sizin için kullanılacak lazer yöntemini belirleyerek cihazın dozlarını size göre(kıl yapınız ve cilt renginize uygun) ayarlayacaktır.

Bütün bu önemli ayrıntılardan sonra işleme başlanabilir. Bu nedenle gittiğiniz lazer epilasyon merkezinde doktor özellikle de dermatoloji uzmanı bulunması konusunda hassasiyet göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir